Ludzie od lat szukają produktów bankowych, które dają im bezpieczne i pewne zyski. Produktami takimi są zarówno konta oszczędnościowe jak i lokaty bankowe. Obydwie propozycje gwarantują zysk oraz są bardzo bezpieczne w porównaniu do innych inwestycji. Odpowiedź na pytanie, co lepsze lokata bankowa czy konto oszczędnościowe nie jest taka prosta. Dzieje się tak, dlatego, ze obydwie propozycje bankowe maja różne specyfikacje. Podstawowa różnicą między tymi dwoma popularnymi produktami bankowymi jest fakt, ze konta oszczędnościowe zarabiają dla nas wysokie oprocentowanie z kapitalizacją dzienną lub miesięczna, a w przypadku większości lokat bankowych kapitalizacja odsetek oraz zysk z oszczędności następuje dopiero pod koniec okresu, na jaki została zawarta umowa z bankiem. Odwiedź stronę www.moja-skarbonka.pl - najlepsza lokata bankowa - ranking banków z najlepszymi ofertami.

Lokaty bankowe.

Na lokatach krótkoterminowych wygenerujemy mniejsze oszczędności niż na tych długoterminowych. Lokaty bankowe przegrywają obecnie z kontami oszczędnościowymi, ponieważ oprocentowanie na nich jest znacznie niższe za sprawa spodku stóp procentowych. Lokaty bankowe obecnie nie zarabiają tyle ile zysku oferują nam konta oszczędnościowe. Konkretnym plusem lokaty bankowej jest stałe oprocentowanie. Z góry możemy określić ile zyskamy na danej lokacie oraz jakie będą nasze oszczędności.

Konta oszczędnościowe.

Do wyboru mamy dwa rodzaje kont oszczędnościowych: z dzienna kapitalizacją odsetek lub te z miesięczna kapitalizacją odsetek. Na kontach oszczędnościowych nie obejmuje nas „podatek Belki”. W skali miesiąca konta oszczędnościowe zarabiają dla nas więcej niż lokaty bankowe. Obecnie generują większy zysk niż ten oferowany nam przez lokaty bankowe. Bardzo dużym plusem w przypadku kont oszczędnościowych jest również stały dostęp do swojego kapitału początkowego wraz z naliczonymi już odsetkami już od pierwszej złotówki. Oprocentowanie konta oszczędnościowego jest jednak oprocentowaniem zmiennym. Może ono zostać w każdej chwili zmienione. Zdarza się tak, ze decydując się na dane konto oszczędnościowe przewidujemy określone oszczędności wynikające z zysku z tego konta a okazuje się, ze pod wpływem zmiany oprocentowania nasze zyski się zmieniają. Zazwyczaj, aby otrzymać wysoki zysk i dobre oprocentowanie wynikające z konta oszczędnościowego musimy spełnić szereg warunków wymaganych przez bank.

Jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie?

Jeżeli już zdecydowaliśmy czy wybieramy, jako swoją formę oszczędności lokatę bankową czy tez konto oszczędnościowe, wówczas warto się rozejrzeć za takim, jakie będzie najbardziej pasowało do nas i spełni nasze oczekiwania. Nie jest to niestety sprawa prosta i łatwa. Na rynku mamy mnóstwo propozycji różnych banków zarówno dotyczących lokat bankowych jak i kont oszczędnościowych. Każdy bank reklamuje swój produkt, jako najlepszy i najbardziej opłacalny, prowadząc z konkurencją wyścig i bój o klienta. Szukając propozycji dla siebie głównie powinniśmy zwrócić uwagę na to gdzie nasze oszczędności zarobią najwięcej. Aby się tego dowiedzieć trzeba zapoznać się z ofertami jak największej ilości banków porównując ich ofertę oraz oprocentowanie proponowane przez nie. Bardzo przydatnym narzędziem tutaj może okazać się ranking lokat czy kont bankowych dostępny bezpłatnie dla każdego za pośrednictwem internetu. Tego typu porównywarki pozwalają nam nie wychodząc z domu dokonać odpowiedniego wyboru, dając nam wszelkie informacje na temat danych produktów, nawet już z wygenerowaną podpowiedzią dotyczącą najlepszej oferty. O najwyższym oprocentowaniu i najlepszych zyskach.