Kredyt gotówkowy bez prowizji
Przez System Admin w piątek, wrzesień 2 2016, 11:22 - Permalink
Prowizja pobierana przez bank za udzielenie kredytu jest jedną z najbardziej nielubianych przez Klientów opłat kredytowych. Kredyt gotówkowy bez prowizji jest jednym z najczęściej poszukiwanych przez Klientów, którzy nie chcą ponosić wysokich opłat związanych z prowizją. Nie są to małe kwoty, gdyż banki pobierają od 2 do 9% prowizji, co przy wyższych kredytach daje spore sumy i stanowi niemałe dodatkowe obciążenie przy spłacie.
W większości banków na szczęście może ona zostać skredytowana, czyli doliczona do kredytu powiększając go. Są jednak banki, które prowizję odliczają od wypłacanej kwoty, co jest o tyle niekorzystne, że nie otrzymujemy wnioskowanej kwoty, a niższą.
Można jednak znaleźć kredyt bez prowizji
Myli się ten, kto sądzi, że szukając oferty nieobarczonej prowizją dużo zaoszczędzi. Niestety nie ma nic za darmo. Oferując kredyt bez prowizji, bank najczęściej odbija to sobie w inny sposób. Najczęściej podnoszone jest oprocentowanie lub dodatkowe koszty są ujmowane w ubezpieczeniu.
Zdarzają się jednak wyjątki od reguły, a mianowicie są dostępne kredyty nie dość, że bez prowizji, to jeszcze bez odsetek. W tym przypadku płacimy tylko z góry ustaloną opłatę za pożyczenie określonej sumy pieniędzy.
Skąd się biorą takie oferty?
Kredyt bez prowizji najczęściej jest wykorzystywany w celach marketingowych, jako część szerszej akcji promocyjnej. W takich przypadkach najczęściej celem skorzystania z niego należy np. otworzyć konto osobiste. Jak już wspomnieliśmy, nic nie jest za darmo, my otrzymujemy tańszy kredyt, ale bank zyskuje Klienta na konto osobiste. Dzięki temu prostemu zabiegowi bank nie poniesie strat, gdyż odjętą prowizję powetuje sobie na kosztach prowadzenia rachunku.
Kredyt bez prowizji bez takich dodatkowych wymogów mogą otrzymać stali Klienci banku, co jest dla nich korzystnym rozwiązaniem.
Sprawdzajmy oferty i liczmy koszty
Zacznijmy od tego, że każdy powinien mieć świadomość tego, że banki nie działają charytatywnie, a kieruje nimi zysk, niezależnie od tego, co głoszą hasła reklamowe. Dlatego też musimy zawsze porównywać oferty, liczyć koszty, żeby po prostu znaleźć opłaty, których podobno nie ma. Dzięki takiemu podejściu unikniemy rozczarowań, a co najważniejsze nie będziemy niepotrzebnie przepłacać.