Można jednak znaleźć kredyt bez prowizji

Myli się ten, kto sądzi, że szukając oferty nieobarczonej prowizją dużo zaoszczędzi. Niestety nie ma nic za darmo. Oferując kredyt bez prowizji, bank najczęściej odbija to sobie w inny sposób. Najczęściej podnoszone jest oprocentowanie lub dodatkowe koszty są ujmowane w ubezpieczeniu.

Zdarzają się jednak wyjątki od reguły, a mianowicie są dostępne kredyty nie dość, że bez prowizji, to jeszcze bez odsetek. W tym przypadku płacimy tylko z góry ustaloną opłatę za pożyczenie określonej sumy pieniędzy.

Skąd się biorą takie oferty?

Kredyt bez prowizji najczęściej jest wykorzystywany w celach marketingowych, jako część szerszej akcji promocyjnej. W takich przypadkach najczęściej celem skorzystania z niego należy np. otworzyć konto osobiste. Jak już wspomnieliśmy, nic nie jest za darmo, my otrzymujemy tańszy kredyt, ale bank zyskuje Klienta na konto osobiste. Dzięki temu prostemu zabiegowi bank nie poniesie strat, gdyż odjętą prowizję powetuje sobie na kosztach prowadzenia rachunku.

Kredyt bez prowizji bez takich dodatkowych wymogów mogą otrzymać stali Klienci banku, co jest dla nich korzystnym rozwiązaniem.

Sprawdzajmy oferty i liczmy koszty

Zacznijmy od tego, że każdy powinien mieć świadomość tego, że banki nie działają charytatywnie, a kieruje nimi zysk, niezależnie od tego, co głoszą hasła reklamowe. Dlatego też musimy zawsze porównywać oferty, liczyć koszty, żeby po prostu znaleźć opłaty, których podobno nie ma. Dzięki takiemu podejściu unikniemy rozczarowań, a co najważniejsze nie będziemy niepotrzebnie przepłacać.