Niekończące się odsetki

Ci, którzy znajdują się w wewnętrznym kręgu społeczności pożyczających pieniądze, dobrze rozumieją ten lęk, ponieważ odnosi się to do odsetek naliczanych kredytobiorcom. Stopa procentowa w tym układzie oznacza, że ??odsetki będą naliczane tak, że każdy grosz, który pożyczasz od nielegalnych pożyczkodawców, przekłada się na 30% oprocentowania za miesiąc. To jest aż 360% odsetek rocznie!

Aby dać ci jaśniejszy obraz tej niedorzecznej sumy, którą będziesz musiał spłacić, powiedzmy, że pożyczysz 1000 zł i będziesz musiał zapłacić 300 zł miesięcznie za same odsetki. Oznacza to, że do końca roku będziesz płacił 3600 za odsetki… Nadal uważasz, że warto spróbować?

Jednak taka opcja nie jest jedyną dostępną stopą procentową, która jest aż tak absurdalnie wysoka. Istnieją również stopy procentowe jeszcze większe dla określonych kwot kredytów lub sytuacji kredytowej pożyczkobiorcy. Jeśli uważasz, że to oprocentowanie jest złe – lepiej nawet nie wyobrażaj sobie jak wysokie może być oprocentowanie innych opcji.

Poza tym ci nielegalni pożyczkodawcy w swoimi "marketingu", wprowadzili pojęcie codziennego zainteresowania małymi pożyczkami - zwykle wykupywanymi przez biedną i najbardziej zdesperowaną grupę ludzi, takich jak robotnicy, rolnicy, a nawet drobni sprzedawcy. To codzienne zainteresowanie określane mianem pożyczki wśród mieszkańców, jest najgorsze.

Kredytobiorców zwykle pociąga łatwość i prostota procesu ubiegania się o pożyczkę, a także fakt, że nie muszą iść do biur pożyczkowych, aby dokonywać codziennych płatności. Natomiast te nielegalne biura pożyczkowe zatrudniają "kolekcjonerów", którzy codziennie zbierają dzienne raty i niezależnie od tego, czy masz pieniądze, by zapłacić… Smutne jest to, że ci pożyczkodawcy o niskich dochodach często tkwią w niekończącej się grze – zamkniętym kole długów, ponieważ ci nielegalni pożyczkodawcy wciągają ich głębiej w głębiny zadłużenia.

W przeciwieństwie do banków i innych rządzonych instytucji finansowych, rekiny pożyczkowe niekoniecznie mają jasne i szczegółowe warunki przed podpisaniem umowy pożyczki, tylko dlatego, że mogą tak je mieć przedstawione. Nigdy nie masz pewności co do dodatkowych opłat i obciążeń, które mogą wystąpić, jeśli, na przykład, nie dotrzymasz płatności.