W 2015 roku Polakom zostało udzielonych prawie 7 mln kredytów konsumpcyjnych. Wiele z tych osób zdecydowało się na kredyt gotówkowy w banku, w którym posiadają konta osobiste. Po pierwsze działa tu zasada zaufania, szczególnie jeśli bank w którym trzymamy swoje oszczędności nie zawiódł naszych oczekiwań, po drugie znacznie skraca to procedurę ewentualnego przyznania kredytu. Banki również potrafią odwdzięczyć się za obdarzenie ich zaufaniem i właśnie dla stałych klientów mają najciekawsze propozycje i rozwiązania. Poza tym bank, w którym mamy założone konto osobiste, doskonale zna nasze finanse, stąd też łatwiej podjąć mu decyzje o ewentualnym kredycie.

Wybieramy najlepszą ofertę Zdarzają się jednak przypadki, kiedy to musimy poszukać lepszego rozwiązania u konkurencji, gdyż oferta naszego banku wydaje się dla nas niezadowalająca. Głównym powodem, dla którego często rezygnujemy z ofert jest zbyt wysokie RRSO i głównie tym powinniśmy się sugerować. Choć banki kuszą na wiele sposobów, obiecując oprocentowanie wynoszące 0 procent, brak prowizji czy gwarancję najniższej raty, nas przede wszystkim powinna interesować roczna stopa oprocentowania kredytu gotówkowego, jaki został nam przyznany.

Należy wiedzieć, że im niższe RRSO tym korzystniejsze dla nas miesięczne raty. RRSO bowiem to nic innego jak wszystkie koszty zaciągniętego przez nas kredytu, od odsetek, prowizji czy wszelkiego rodzaju opłaty przygotowawcze, aż po ubezpieczenie. Najlepsze placówki bankowe w kraju oferują na tą chwilę RRSO wynoszące poniżej 10 procent. Jednak nie będziemy mieli żadnego problemu ze znalezieniem dużych banków, których opłaty w skali roku znacznie przekraczają nawet 20 procent.

W Internecie najprościej W dzisiejszych czasach nie ma najmniejszego problemu z załatwieniem wszelkich formalności wiązanych z zaciągnięciem kredytu gotówkowego przez Internet. To rozwiązanie, które przypadło do gustu szczególnie ludziom młodym. Jest to na pewno spore ułatwienie, gdyż pieniądze otrzymujemy na konto bankowe bez potrzeby wychodzenia z domu i odwiedzania placówki bankowej. Są również kredyty, na wyrost nazwane internetowymi, podczas gdy przy podpisywaniu umowy i tak musimy odwiedzić oddział banku, od którego zdecydujemy się pożyczyć gotówkę. Może być to irytujące, szczególnie w przypadku, gdy na stronie internetowej banku przekonywano nas o braku konieczności opuszczania wygodnego fotela.

Kalkulatory kredytowe- warto z nich korzystać przy wyborze interesującego nas kredytu. Są bardzo pomocne, szczególnie że w prosty sposób wskazują nam koszt miesięcznej raty. To również bardzo prosta metoda na szybkie i sprawne porównanie wszelkich dostępnych na rynku ofert, jeżeli natomiast potrzebujesz gotówki na zakup nowego czy też używanego pojazdu to bardzo atrakcyjny może się okazać kredyt samochodowy, sprawdź także takie oferty na - https://www.17bankow.com/kredyty-samochodowe.