Zarabiamy Lokatami

Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

Tag - instytucje finansowe

Kanał wpisów

poniedziałek, styczeń 30 2017

Jakie plusy oraz minusy należy zaliczać do kont oszczędnościowych?

Co warto wiedzieć o rachunku oszczędnościowym? Z pewnością jest to w pewnym stopniu połączenie lokaty terminowej wraz z klasycznym ROR. Na pewno jest to narzędzie elastyczne, bezpieczne oraz wygodne. Każdy produkt, także ten może się składać z dość sporej liczby wad.

Rachunek oszczędnościowy to z pewnością najczęściej wybierane subkonto standardowe jako rachunek oszczędnościowo, rozliczeniowy. Jego nazwa może być w pewnym stopniu zgubna ponieważ może tutaj wynikać niezbyt duże powiązanie z oszczędzaniem. Występować tutaj będzie przede wszystkim dość rygorystyczna funkcjonalność. Na pewno może istnieć możliwość wpłaty oraz wypłacania kwoty. Jeśli chodzi o korzyści rachunku oszczędnościowego warto powiedzieć o tym, że zysk to głównie część przez nas wcześniej wypracowana. Warto dodać, że oprocentowanie jest w stanie podlegać oprocentowaniu niezbyt wysokiej kwoty zgromadzonej na tym rachunku. Niewątpliwie zaletą jest fakt, że będzie tutaj istnieć ciągły dostęp do kwoty zgromadzonej na rachunku gotówki. Jeśli chodzi o wypłatę to tak naprawdę wypłata nie może stanowić straty uzbieranej kwoty.

Kontynuuj czytanie...

poniedziałek, październik 6 2014

Rodzaje kredytów

46135_banner_700x330.jpg Konsumpcjonizm jest jednym z czynników napędzających naszą gospodarkę – pracujemy wszak nie tylko po to, by dostawać za to wynagrodzenie, ale również po to, by móc za nie spełniać swoje potrzeby i zachcianki. Jednak jako że nasze zarobki często nie są współmierne do potrzeb, czasem zachodzi konieczność wydania jednorazowo większej sumy pieniędzy, których nie mamy skąd wziąć – wówczas w sukurs przychodzą nam wszelkie banki, które bardzo chętnie udzielają kredytów – tylko na jaki kredyt powinniśmy się zdecydować, gdy chcemy kupić mieszkanie w bloku, a na jaki, gdy potrzebujemy kilku tysięcy złotych na remont łazienki?

Kontynuuj czytanie...