Zarabiamy Lokatami

Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

Tag - oprocentowanie

Kanał wpisów

poniedziałek, luty 27 2017

W skrócie o dobrych i złych stronach lokat bankowych.

photo__42_.jpg Gdzie większa liczba Polaków może lokować swoje oszczędności? Z pewnością dużą część będzie się decydować na to, aby tak właściwie umieszczać je na lokatach bankowych. Oczywiście warto mieć świadomość iż taka inwestycja nie za każdym razem będzie czymś niemalże idealnym. Jednak zanim ktoś się na to zdecyduje winien dowiedzieć się o kluczowych plusach i minusach takiego rozwiązania.

Kontynuuj czytanie...

czwartek, kwiecień 9 2015

Dobieranie lokaty bankowej

Aby zacząć oszczędzać efektywnie, powinno się przede wszystkim wybrać odpowiednią lokatę bankową.

Lokata bankowa to jedna z najbardziej znanych depozytów bakowych, w których można zostawiać swoje pieniądze na pewien okres czasu, który jest ustalany z góry. Bank przyjmuje takie pieniądze i trzyma je do tego czasu, kiedy obowiązuje umowa. Odsetki z tej lokaty na zysk, jaki nam się należy po upływie terminu depozytu. Bank podaje w swojej ofercie oprocentowanie roczne dla tego też można sobie obliczyć od sumy naszych pieniędzy, jakie tam włożyliśmy. Warto się zastanowić nad oprocentowaniem zmiennym lub też stałym a jest to nie lada dylemat dla większości ludzi, którzy chcą mieć lokatę w banku, czyli takie przysłowiowe konto oszczędnościowe, które z czasem daje nam większą ilość gotówki poprzez odsetki.

Kontynuuj czytanie...

środa, listopad 5 2014

Dobra lokata bankowa i jej wybór

Na pewno lokaty bankowe to dobry wybór, oczywiście w sytuacji kiedy wyszukamy najlepszą dla siebie ofertę.

Lokata założona w banku to dobra inwestycja, lecz trzeba znaleźć odpowiednia ofertę dla naszych potrzeb, bo nie każda lokata może być dla nas dobra. Warto więc znaleźć a najlepiej poczytać na niektórych stronach, jakie są dobre lokaty bankowe i funkcjonują. Jeżeli jesteśmy bardzo zainteresowani osobistą lokatą to daje ona swobodę w wyborze okresu, w jakim można ulokować pieniądze. Wiele banków oferuje swoim klientom lokaty na preferencyjnych warunkach, bardzo często mają one nie tylko znacznie wyższe oprocentowanie, ale także krótsze okresy czy nawet znacznie niższą minimalną kwotę, jaka należy wpłacić, aby można było założyć lokatę. Mają konkurencyjne promocje, dzięki którym można zdobyć trochę na odsetkach przy wyborze takiej lokaty. Jeżeli nie mamy czasu czy też ochoty na wychodzenie z domu to taką lokatę można założyć przez Internet albo i nawet przez telefon. Możemy mieć wtedy swojego własnego doradcę, który nas będzie wspierał w podejmowaniu decyzji, co do naszych ulokowanych pieniędzy. Jak sprawdzić warunki lokat

Kontynuuj czytanie...