Categories :

Który bank ma najwyżej oprocentowane lokaty?

Większość banków oferuje w tej chwili lokaty, których oprocentowanie w skali roku nie przekracza wartości wyższej niż 3,00%. To z pewnością dane, które nie zadowalają użytkowników popularnych w Polsce lokat terminowych. Nie zmienia to faktu, że Polacy, jeżeli oszczędzają i robią to świadomie wybierając jakiś produkt, który pozwoli im pomnożyć kapitał, wybierają najczęściej depozyty bankowe. Dla osób, które interesują się zarządzaniem finansami nie jest to zaskakujące ponieważ wciąż pozostajemy narodem nieufnym wobec alternatywnych inwestycji i cenimy ponad zwiększone profity, bezpieczeństwo naszych pieniędzy.

Lokaty są także świetnym sposobem na oszczędzanie jeżeli nie jesteśmy zainteresowani aktualnościami z rynku finansowego i nie chcemy śledzić na bieżąco wszelkich zmian, które dotykają ten obszar często niespodziewanie. Dlatego nawet gdy nie mamy wiedzy o ekonomii, nie chcemy poświęcać naszego czasu na śledzenie wydarzeń finansowych, możemy pozwolić by nasz kapitał aktywnie uczestniczył w inwestycjach bezpiecznych, dających pewny zysk.

Wybierając produkt bankowy możemy bez obaw odnaleźć ofertę, która nawet w tak trudnej chwili jak obecna, przyniesie nam zysk. Oczywiście najważniejsze jest porównanie dostępnych usług i podpisanie umowy, która okaże się najkorzystniejsza. Wielu analityków finansowych sugeruje, że w ciągu kolejnego półrocza możemy spodziewać się poprawy warunków wśród depozytów z powodu planowanego zwiększenia stóp procentowych. Daje to duże nadzieje na możliwość ulokowania pieniędzy na korzystnej lokacie, do tego czasu powinniśmy jednak wybrać depozyt, który zagwarantuje najwyższe odsetki, tak by nasz kapitał nie stracił na swojej wartości. Dodatkowo warto rozważyć wybór lokaty krótko terminowej, dzięki której będziemy w stanie przeczekać kilka miesięcy i odpowiednio zareagować w sytuacji gdy oprocentowanie lokat wzrośnie. Będziemy mieć dzięki temu pewność, że nasze pieniądze rzeczywiście zarabiają i wykorzystują w najwyższym stopniu swój potencjał.

Lokata Happy – Idea Bank

W oparciu o najnowsze, czerwcowe rankingi lokat bankowych, chcemy Państwu przybliżyć produkt, który spełnia obecnie najlepsze warunki i deklasuje pozostałe oferty. Mowa o Lokacie Happy dostępnej w Idea Banku. To zdecydowanie najwyżej oprocentowany depozyt, który gwarantuje obecnie najwyższe odsetki. Poza tym Lokata Happy jest krótko terminowa więc bez problemu będziemy mogli dysponować kapitałem i wybrać najlepszą usługę gdy tylko nastąpi przełom na rynku. By założyć lokatę bank nie wymaga otwarcia konta ani żadnej innej formy związanej z usługami instytucji. Oprocentowanie w wysokości 4,50% w skali roku, niezależnie od tego czy jesteśmy całkowicie nowymi klientami czy korzystamy już z bankowości Idea Banku. Okres trwania lokaty to od jednego do trzech miesięcy, a kapitalizacja odsetek następuje po wygaśnięciu umowy. Stopa procentowa usługi jest stała, zatem nie musimy obawiać się nagłego zmniejszenia odsetek. By założyć lokatę wystarczy, że nasz kapitał będzie równy lub większy niż 1 000 złotych, natomiast najwyższa suma jaką możemy zamrozić to 10 000 złotych. Lokatę możemy otworzyć udając się do tradycyjnego oddziału banku, a także online jeżeli chcemy zaoszczędzić swój czas i interesuje nas oferta dostępna bez wychodzenia z domu.

Warto również wspomnieć, że Idea Bank oferuje także inne lokaty, które również zachęcają do skorzystania, a ich oprocentowanie jest tak jak w przypadku Lokaty Happy na wysokim poziomie. Od tego jaką usługę wybierzemy zdecydują tylko nasze osobiste preferencje, jednak z pewnością znajdziemy produkt, który będzie dla nas odpowiedni.