Categories :

Ile można zarobić na lokacie?

Pytanie ile można zarobić na lokacie na pewno zadaje sobie każdy kto z nich chce skorzystać.

Oczywiście jest to uzależnione od bardzo wielu czynników, przede wszystkim jednak od tego, jaki rodzaj lokaty się wybierze oraz od tego, jakie jest jej oprocentowanie. Zysk z lokaty to wprawdzie nie są zbyt wysokie sumy jednak na pewno przede wszystkim bardzo bezpieczne, biorąc pod uwagę to, jak bardzo ryzykowne może być na przykład inwestowanie na giełdzie czy w funduszach powierniczych. Tam wprawdzie można wiele zarobić w krótkim czasie, ale także tak samo można szybko stracić spore pieniądze.

Lokaty są produktami które obejmuje ochroną Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Dzięki temu można mieć pewność, że zawsze odzyska się przynajmniej zainwestowane pieniądze, gdyż państwo trzyma nad nimi pieczę. Poza tym na uwagę na pewno zasługuje przede wszystkim to, że lokaty są zawierane na stosunkowo krótkie terminy, gdyż jest możliwość wyszukania tych które zawierane są juz na 3 miesiące. Dlatego też ryzyko związane z długoterminowym okresem jest znikome. To dla wielu osób także dość istotna kwestia.

Oczywiście nie mniej ważne jest oprocentowanie lokat które wyznacza osiągany zysk. Często oferty banków pod tym względem są podobne do siebie i oscylują wokół kilku procent w skali roku. Dlatego wiele osób starannie porównuje ze sobą te produkty aby wybrać najkorzystniejsze. Przy dłuższych okresach czasu można znaleźć lokaty w których wraz z upływem czasu oprocentowanie jest coraz wyższe. Czasem zdarza się tak, że pod koniec lokaty oprocentowanie sięga 10 albo nawet 12% i banki właśnie te liczby uwydatniają. Warto jednak pamiętać, że przy takim oprocentowaniu środki pracują na przykład jedynie przez miesiąc albo dwa, a w kilku wcześniejszych miesiącach odsetki rosną bardzo powoli, w tempie 1-go bądź 2-óch % w skali roku. Istnieją też polisolokaty, czyli depozyty oferowane w formie ubezpieczenia na życie i dożycie. Wówczas sposób unika się płacenia 19 % podatku od zysków kapitałowych, obecnego przy innych depozytach. Korzyści z tej lokaty są zazwyczaj większe niż w przypadku lokaty standardowej.

Dlatego też jeżeli ktoś chce znaleźć dla siebie idealny produkt, powinien przede wszystkim dowiedzieć się nieco więcej na temat lokat zasad ich zakładania oraz tego, czym się od siebie różnią. Tylko wtedy bowiem będzie w stanie bez większych problemów wybrać idealne dla siebie rozwiązanie. Dzisiaj nawet w Internecie bez trudu można znaleźć nie tylko wiele informacji na ich temat, lecz także sprawdzić jakie opinie na ich temat mają klienci czy też które z nich zajmują najwyższe pozycje w bardzo wielu rankingach. Poza tym szybko i przy pomocy bardzo wielu internetowych narzędzi można ze sobą porównać bardzo różnorodne lokaty aby można było znaleźć najlepsze dosłownie w ciągu kilku chwil. Dlatego też to właśnie w Internecie coraz więcej osób poszukuje wiadomości na ten temat. Na pewno jest to szybszy sposób niż bieganie po bankach i zapoznawanie się z ich ofertami oraz warunkami zawierania lokat.