Kredyty hipoteczne

Ten rodzaj kredytu udzielany jest pod zastaw, czyli pod hipotekę domu. Oznacza to, że za pieniądze uzyskane tą drogą możemy na przykład kupić dom, który sam w sobie będzie zabezpieczeniem tego kredytu. Jednak kredyt hipoteczny może być wykorzystany w inny sposób – na przykład, gdy posiadamy dom na własność, i chcemy go zastawić po to, by uzyskać fundusze na jakąś inwestycję biznesową. Przez okres spłacania rat oczywiście można mieszkać w swoim domu, jednak gdyby kredytobiorca przestał płacić raty, wówczas bank może prawnie zając jego nieruchomość.

Kredyty mieszkaniowe

Są to najpopularniejsze rodzaje kredytów, bardzo chętnie wybierane zwłaszcza przez młodych ludzi, których nie stać na zakup mieszkania, natomiast posiadają stałe dochody będące podstawą do zabezpieczenia kredytu. Kredyty mieszkaniowe są długoterminowe i udzielane na kwoty od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych – spłaca się je zwykle nawet 30 lat. Z punktu widzenia kredytobiorców są one jednak bardzo korzystne, jako że miesięczna rata kredytu wynosi zwykle tyle, ile trzeba byłoby płacić czynszu za wynajęcie mieszkania.

Kredyty gotówkowe na dowolny cel

Gdy takich kredytów udzielają instytucje finansowe lub parabanki, wówczas odsetki są dość wysokie, ale łatwość wzięcia takiej pożyczki jest większa – często wystarczy sam dowód osobisty, ewentualnie zaświadczenie o zarobkach. Z kolei banki wymagają nieco większego kompletu dokumentów, ale udzielają takich szybkich, kilkutysięcznych pożyczek na kilka miesięcy na dość korzystnych warunkach – na przykład gdy chcemy doinwestować auto czy mieszkanie. Zobacz co znalazłem na tej stronie, dzięki niej znalazłem najtańszy kredyt.