Banki konkurują między sobą o względy klientów, dlatego też produkty finansowe są obwarowane coraz mniejszymi formalnościami do spełnienia przez potencjalnych pożyczkobiorców. W kolejce po względy klientów ustawiają się także i parabanki, czyli instytucje finansowe, które działają na zasadzie firm pożyczkowych. Trzeba przyznać, iż rozpiętość oferty jeśli chodzi o produkty finansowe jest ogromna, klienci mają w czyn wybierać. Swoje decyzje podejmują pod kątem kryteriów, które muszą spełnić by dostać kredyt. Tutaj znajdziesz tani kredyt gotówkowy, na najlepszych warunkach.

Często najważniejszą sprawą jeśli chodzi o kredyty gotówkowe jest fakt sprawdzania bądź właśnie nie sprawdzania w BIK czyli w Biurze Informacjo kredytowej. Klienci, którzy mieli kiedyś problemy ze spłacaniem długu, widnieją w aktach jako kredytobiorcy problemowi, którym nie można ufać, gdyż jest to ryzyko dla pożyczkodawcy. Oczywiście problemy związane z kredytem sprzed lat mogą nie mieć żadnego związku ani odzwierciedlenia z obecną sytuacją kredytową potencjalnego kredytobiorcy, nie mniej jednak banki podchodzą z dużą rezerwą do takich osób, po prostu im nie ufając. Brak sprawdzania kredytobiorców w BIK jest wiec ważną sprawą dla kandydatów do pożyczki.

Minimum formalności wymagają parabanki. Tutaj głównym atutem będzie brak sprawdzania przeszłości kredytowej, oraz absolutne minimum formalności. Klient przychodzi z dowodem osobistym jeśli chce małą pożyczkę, jeśli potrzebuje większej kwoty, zwykle trzeba pokazać zaświadczenie o zarobkach. Największym zaufaniem cieszą się umowy o pracę na czas nieokreślony, gdyż te gwarantują płynność finansową w chwili wypowiedzenia umowy, zawsze jest jeszcze czas aby w miarę bez problemów poszukać nowego zajęcia. W tej sytuacji człowiek nie pozostaje bez pieniędzy z dnia na dzień, a instytucja bankowa lub też parabank nie borykają się z problematyczną windykacją.

Produkt finansowy o nazwie kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to zwykle pożyczka na dowód, bez poręczyciel itd. Warunkiem udzielenia jest po prostu posiadanie pełnoletniości. W praktyce jednak nie oznacza to, iż klient nie jest w obole sprawdzany. Tego typu usługi są zwykle dostępne dla klientów, którzy od długiego czasu korzystają z usług danego banku. Najlepszym poświadczenie wiarygodności kredytobiorcy jest jego historia na koncie ROR.