Kredyt gotówkowy

Ten rodzaj kredytu gotówkowego cieszy się największym zainteresowaniem, zarówno wśród osób starszych jak i w śród młodych ludzi. Największą zaletą tego kredytu jest to, że nie musimy określać celu na jaki chcemy go przeznaczyć. Bank przelewa nam pieniądze bezpośrednio na rachunek bankowy bądź też wypłaca je w gotówce. Jedyny warunek jaki musimy spełnić aby uzyskać kredyt to prawidłowo wypełnić wniosek oraz dołączyć wszystkie niezbędne dokumenty. Ten rodzaj kredytu możemy zaciągnąć zarówno w banku jak i w innych instytucjach pozabankowych. W tym drugim przypadku dobrze przeanalizujmy umowę oraz ofertę, aby kredyt nie okazał się nieopłacalny.

Kredyt w rachunku bieżącym

Ten kredyt bardzo często zaciągają klienci banków. Jego zaciągnięcie nie wymaga od nas żadnych dodatkowych dokumentów, a co więcej jego udzielenie jest bardzo proste i szybkie. Najważniejsze abyśmy posiadali stałe dochody oraz korzystną historię kredytową. Jeżeli spełnimy wszystkie te warunki bank w szybkim czasie udzieli nam kredytu. Kredyt ten może wynosić pięcio lub siedmiokrotność naszych miesięcznych wpływów. Jego spłata następuje w bardzo prosty sposób, a mianowicie poprzez przelew na rachunek.

Kredyt w postaci karty kredytowej

Ten rodzaj kredytu to właściwie nic innego jak karta kredytowa. Jest to kredyt najprostszy w obsłudze ponieważ obsługujemy go po prostu jak kartę kredytową. Zostaje on przyznany w postaci limitu na nasze konto i jest bezpłatny. Bank pobiera prowizje ale tylko od wykorzystanej części inne koszty związane z tym kredytem to również opłata roczna za utrzymanie karty.