Categories :

Oprocentowanie lokat bankowych – Styczeń 2015

Chcesz aby w Nowym Roku Twoje oszczędności mogły przynieść Ci więcej zysku ale nie masz pomysłu na jaką lokatę się zdecydować? Oprocentowanie lokat bankowych jest w dużej mierze zależne od stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. W połowie bieżącego stycznia bieżącego roku miało miejsce kolejne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Wartość referencyjnych stóp procentowych nie uległa zmianie i wciąż wynosi 2,00%. Ponadto analitycy finansowi zapowiadają, że RPP może dokonać koniecznych obniżek w ciągu najbliższych miesięcy. To niekorzystna informacja dla wszystkich oszczędzających, którzy chętnie korzystają z depozytów. W ciągu ostatnich miesięcy większość lokat standardowych, a w szczególności te długoterminowe, straciły nawet o 1,0% – 2,00% w stosunku do wcześniej oferowanych produktów.

Jak uchronić swoje oszczędności?

Polacy niechętnie inwestują pieniądze wybierając alternatywne produkty inwestycyjne. Lokaty bankowe zapewniają bezpieczeństwo zamrożonych środków, a także gwarantują ustalone w umowie odsetki. Nawet jeżeli oprocentowanie lokat bankowych nie jest obecnie zadowalające, warto pamiętać, że pieniądze wciąż podlegają deflacji i cały czas zwiększają swoją wartość. To dodatkowy element, który ma wpływ na to, że nawet niewysokie odsetki są w stanie powiększyć Twoje oszczędności.

Aby jednak zyskać jak najwięcej poprzez wybranie produktu oszczędnościowego, zastanów się, która z aktualnych usług będzie najlepsza pod względem Twoich oczekiwań. Lokaty, które obecnie gwarantują najwyższe oprocentowanie są najczęściej przeznaczone do wąskiego grona konsumentów.

Najlepsze depozyty na rynku

Jak skorzystać z ofert, których oprocentowanie przekracza często nawet o 2,00% odsetki pozostałych produktów oszczędnościowych? Promocyjne lokaty skierowane dla nowych Klientów nieprzerwanie od kilku miesięcy są tymi najatrakcyjniejszymi. Banki nie zdecydowały się na obniżenie ich oprocentowań nawet w momencie gdy Rada Polityki Pieniężnej zmieniła stopy procentowe NBP. To wciąż najlepsza metoda by uzyskać nawet 5,00% w skali roku. Oferty promocyjne nie znikną tak szybko z ofert banków, gdyż obecnie są najczęściej wybieranymi produktami i zapewniają napływ nie tylko nowych Klientów, ale także gotówki.

Oprocentowanie lokat bankowych – styczniowy ranking

Lokata
Bank
Oprocentowanie
Okres trwania umowy
Lokata Start
Meritum Bank
  • 5,00%
2 miesiące
Lokata Happy
Idea Bank
  • 5,00%
3 miesiące
Lokata na Start
Getin Online
  • 4,50%
2 miesiące
Lokata Bezkarna
BGŻ Optima
  • 4,00%
3 miesiące

Wszystkie wyżej wymienione lokaty należą do ofert promocyjnych i ich zawarcie możliwe jest wyłącznie nowym Klientom instytucji. Meritum Bank umożliwia jednak osobom, które wcześniej założyły konto, a nawet skorzystały z oferty ponownie założyć rachunek, który udostępni nową dwu miesięczna Lokatę Start. Jeżeli chcesz skorzystać właśnie z tej usługi musisz się spieszyć już za niedługo Meritum Bank połączy się z inną znaną na rynku instytucją czyli Alior Bankiem.